Zimní čas na hradě Landštejně

Zimní období využíváme k přípravě na návštěvnickou sezónu.

I když by se zdálo, že se v hradě zapadaném sněhem nic neděje, pět dní v týdnu zaměstnanci Správy hradu pracují. Pravidelně se setkáváme s názorem, že v zimě se na hradě nepracuje. Věřte, že je stále, co dělat. Na prvním místě je ve dnech, kdy sněží, odklízení sněhu. Z prostoru před hradem, na příjezdové cestě i ve vnitřních částech. Povinností zaměstnanců je každodenně sledovat stav památky. Špatně se prochází areálem ve sněhových závějích. Čistíme tedy základní pochozí koridory.

V areálu hradu se nachází také mnoho mobiliáře, sloužícího návětěvníkům - lavičky, odpadkové koše, informační tabule. To vše musí projít kontrolou a údržbou.

Zimní čas umožňuje také korekci informací o historii, stavbě i životě na hradě. Snažíme se, abyste každou návštěvnickou sezónu na hradě našli alespoň jednu novou informaci. A s probíhajícími opravami na vnějších pláštích a v románské kapli jich přibývá. Informujeme o nich v záložce OPRAVY na hlavní straně webu.

Mnoho z vás chválí každoročně naše přenosné rostliny. I jim musíme v zimě věnovat pozornost, aby vám i nám dělaly radost celou sezónu.